Liigu edasi põhisisu juurde

Teadmiste võistlus

27.11.2007

Neljapäeval, 22. novembril toimus Tallinna 21. Koolis kolmandat korda ülelinnaline koolidevaheline teadmiste võistlus. Rõõm on tõdeda, et huvi ürituse vastu on tõusnud: kahe aasta eest osales 31 kooli, aga sel aastal oli  kohal 43 võistkonda.

Meie kooli esindasid direktor Maie Sepp, ajalooõpetaja Margus Pillau, Kaius Nõmberg 8. klassist ja Mihkel Agu 9A -st. Sellel teadmiste jõuproovil oli oluline lai silmaring, sest ülesandeid ja küsimusi esitati väga erinevatest valdkondadest reaalainetest filosoofiani. Eraldi teemadena käsitleti Euroopa Liitu, Tallinna ja tallinlasi. Esikuuikus oli konkurents väga tihe - pealinna koolidel tuli esikoht loovutada Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumile. Teise koha saavutas Nõmme Gümnaasium, järgnesid Väike-Õismäe Gümnaasium ja Reaalkool. Põhikoolidest saavutas esikoha meie kooli võistkond.
Võistluse korraldasid Tallinna Haridusamet koostöös Eesti Mälumänguliidu, Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli Teaduskooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja ka eraisikutega.