Ilus punkt õppeaastale...

18.06.2021

Sten Roosi muinasjutuvõistluse algatasid 1993 Haapsalust pärit Ants ja Ann Roos oma poja mälestuseks. Alates 2018. aastast korraldab seda Eesti Lastekirjanduse Keskus ja 5. juunil anti üle auhinnad. Pika traditsiooniga võistlus toimus juba 29. korda ning sellest võtsid osa 11–15-aastased lapsed üle kogu Eesti. Kokku panid õpilased 43 koolist kirja 182 muinasjuttu. Žüriiliikme Kätlin Vainola sõnul olid võistlustööd heal tasemel ja käsitletud teemadering lai ning refräänina kordus koroona teema. Kutse pidulikule sündmusele said ka meie kooli 7.b klassi õpilane Mia Dolores Pavelson ja tema õpetaja Mari Teinemaa. Mia Dolores pälvis oma kirjatööga „Kõige kohutavam hetk minu elus“ žüriiliikme Ülle Väljataga eriauhinna. Parimaid muinasjutte saab järgmiste kuude jooksul lugeda ajakirjast „Hea Laps“. Kaunist ja kirjanduslikku suve kõigile!