Liigu edasi põhisisu juurde

"VAT, KUS ERROR" võitjad aitavad lavastust luua - meie ka...

05.05.2021

Õpilastele korraldatud VAT teatri jutuvõistlusele saabus 50 haaravat ja eriilmelist näidet (kommunikatsiooni)erroritest, millega noored on kokku puutunud. Enim oli näiteid internetiavarustest ja võõrkeelte hooletust kasutamisest. Kajastamist leidsid vaimne tervis, põlvkondadevahelised erinevused, koduõpe ja ka humoorikad eksimused, mida keele lohakas või oskamatu kasutamine kaasa võivad tuua. Žürii tõstis võitjate kõrval esile ka nelja põnevamate näidete autorit ja selgus, et „pooled“ on meie koolist: Kaisa Urban ja Kaspar Simulman 8.b klassist. Goethe Instituudi toetusel ja saadetud tööde abil valmib verivärske noortelavastus „Tähenduserrorid”, mis jõuab publiku ette 2021. aasta lõpus. Teater teeb sügava kummarduse kõigile õpilastele ja õpetajatele, tänu kellele laekus suur hulk meeleolukaid lugusid üle kogu Eesti! Meie koolipere on taas tänulik õpetaja Ruth Nilgole, kelle noored sulemeistrid meid ikka ja jälle „suurele lavale“ viivad ...