8.b klass võistleb viiruse kiuste...

12.04.2021

Esmalt kirjutati lookesi jutuvõistlusele „Vat, kus error!“, mille kuulutas välja VAT Teater, et otsida inspiratsiooni uueks noortelavastuseks 2021. aasta sügisel. Koostöös Goethe Instituudiga arendab teater projekti „Tähenduserrorid”. Selle eesmärgiks on luua noorte abiga värske ja kõnekas lavalugu, mis keskendub sõnadele, mõistetele, tähendustele ja sellele, kui lihtne neid on valesti kasutada. 8.b klassi õpilased panid kirja üllatuslikke, piinlikke, naljakaid, kõnekaid juhtumisi, mis on nendega juhtunud või mida nad on pealt näinud. Õpetaja Ruth Nilgo läkitas teele Kaisa Urbani ja Kaspar Simulmani kirjatükid. Hoiame pöialt!

Lisaks löödi kaasa keeleteaduse viktoriinil „Kiil“, mis  toimus 3. märtsil teist korda ja veebipõhiselt. Poole tunni jooksul tuli lahendada 17 ülesannet erinevate maailma keelte kohta. Eelteadmised ei olnud olulised.

Vikerraadio kutsus osalema e-etteütlusel. Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine toimus tänavu juba 14. korda. Sellest on saanud traditsioon ja üks emakeelepäeva oodatumaid sündmusi. Kuna sel kevadel ei saanud kool oma keelepäeva üritusi korraldada, otsustas 8.b klass sel üleriigilisel ettevõtmisel osaleda.

Küllap leiavad hakkajad õpilased õpetaja Ruth Nilgo eestvedamisel edaspidigi huvipakkuvaid väljakutseid oma teadmiste proovile panekuks… Kes teeb, see jõuab!