Viiruseajal salakeeles...

30.12.2020

7.–13. detsembrini toimus eesti keele võistlus „Salakeel II“, mis oli kevadisest emakeeleolümpiaadist ajendatult meediateemaline. Oma teadmisi ja oskusi näitas 941 õpilast 88 koolist (Kivimäelt 12 õpetajate Ruth Nilgo ja Mari Teinemaa hoolealust.) Kuigi kõik ülesanded olid seotud meediatekstidega, nõudsid need ka üldisi keeleteadmisi. Ülesandekomplekt sisaldas ka mitmesuguseid tõlgenduslikke ülesandeid arvamuslugude, liiklusteadete, reklaamide jm kohta. Võistluse korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koostöös eesti ja üldkeeleteaduse instituudiga. Täismahus tulemusi ei avalikustata ja välja toodi vaid diplomite ning auhindade saajad. Õnneks on nende hulgas ka Rebecca Mia Põldmaa (8.b), kes saavutas 314 osaleja hulgas tubli 4. koha ja on kohe kindlasti auhinda väärt. Ilmselt tuli ka Elisabeth Jentson (9.b) ülesannetega hästi toime, sest temagi nimi on väljavalitute hulgas. (Teised osalejad näevad oma tulemusi võistluskeskkonnas.)