Taas kiiduväärt tulemused bioloogias

30.12.2020

Kuu algul toimus bioloogiaolümpiaadi elektrooniline koolivoor Tallinna koolide 6.-8. klasside õpilastele. See oli meie jaoks taas edukas, sest piirkonnavooru said kutse kolm õp. Annika Puki seitsmenda klassi õpilast: Kreete Jaaksaar, Miikael Mellikov ja Omar Nisamedtinov. Päev hiljem astus võistlustulle 9.b. (Kahjuks ei saanud eneseisolatsiooni tõttu osaleda paralleelklass.) Võitjana väljus Elisabeth Jentson.

Matemaatika ühtsete ülesannetega koolivoorus oli sel aastal osalejaid vähe. Õpilastel tuli lahendada viis erineva raskuseastmega ülesannet. 7. klasside arvestuses võitis Omar Nisamedtinov Miikael Mellikovi ees. Aasta vanemate hulgas noppis võidu Kaisa Urban. Taas ei saanud 9.a klass oma teadmisi proovile panna. 9.b klassi kaks osalejat Elisabeth Jentson ja Andreas Ojavee said võrdselt punkte.

Kolm „juba tuntud tegijat“: Kreete Jaaksaar, Omar Nisamedtinov ja Ahti Reitel osalesid  ka loodusteaduste olümpiaadi piirkondlikus voorus. Selle esialgsed tulemused avalikustatakse 11. jaanuaril 2021.