Pingi loo jätk...

13.12.2020

Kuna huvi meie kooli 9.b klassi õpilase Richard Kruusalu loovtööna valminud ja Nõmme päästekomandole kingitud pingi vastu näitab jätkuvalt kasvutrendi, ei jää muud üle kui „kõik ausalt ära rääkida…“

Juba õppeaasta alguses hakkavad 8. klassi õpilased valima ja otsima loovtööks sobivat teemat, mille tulemus kevadeks nii oma, klassikaaslaste kui ka komisjoni rõõmuks ette kantud saab. Vähese fantaasia ja mitte väga loomingulise natuuriga inimesele kulub ainuüksi teema väljamõtlemisele vähemalt kuu, aga mitte Richardil: „Kui sain loovtööst teada, teadsin kohe, et annetan selle kusagile… Pingi otsustasin meisterdada seetõttu, et see nõuab rohkem tööd ja kasu saavad paljud inimesed.“

Ka juhendaja valikut võib ainult kiita, sest isast paremat sponsorit on raske leida ja kui ta on lisaks ka kuldsete kätega meistrimees, on väärt tulemus garanteeritud.

Koroona tõttu lükkus loovtööde kaitsmine kevadest uude kooliaastasse ja alles siis sai Richard rääkida „oma pingi loo“. „Lugu“ ehk esitlus oli lühike ja lööv. Vältimaks igasugu kahtlusi, said kuulajad lühiülevaate isa osalusest: juhendamine materjali arvestuses ja valikus (tagada minimaalne kadu), töö planeerimine ning soovitused lauaplaadi täisnurkseks saamiseks. Kui isa „teooriaga“ lõpetas, asus poeg „praktika“ kallale ja rohkem nad töö käigus ei kohtunud. (Richard „ajas isa lihtsalt minema, et ta ei segaks“ - kuigi olid just koos tappimist alustanud.)

Komisjon, kelle huvi oli tõeliselt üles kruvitud, sai pingist kahjuks näha vaid ühte fotot. Küsivatele pilkutele vastas Richard, et käed olid tööd täis ja lihtsalt ei olnud aega pilte teha. Kiiduväärt sõnad noormehe suust, kel juba enne põhikooli lõpetamist selge, et  „lobisemise eest palka ei maksta“.

Richardi soovis kinkida oma pingi neile, kes vajavad abi või teevad missioonitööd ning ta kätetöö läks Nõmme päästekomando päästjatele. Laua taha mahub istuma terve vahetus ja komando saab nüüd hoovis kohvipause teha või päevaplaane arutada.

Lõpetuseks sobivad hakkaja meistrimehe isa sõnad: „Tegelikult Richard ise ei tahtnud tähelepanu ja seetõttu ajastasime pingi üleandmise pärast Nõmme sünnipäeva. Aga juhtus nii, et kuigi vältisime „Nõmme Sõnumeid“, korjati uudis juba üleriigilise meedia poolt üles. Mis siis ikka - nüüd on see osa kooli ajaloost ja Kivimäe Põhikool on vorminud poisi, kes oskab hinnata neid, kes kogukonna jaoks ennastsalgavat tööd teevad.“ Kohe kuidagi ei saa mainimata jätta (taaskord uhkusega), et ka Tiit Kruusalu on meie kooli vilistlane.

Suur tänu teile „Kivimäe poisid“! Teie pink elab juba mõnda aega oma elu, mis on südantsoojendav ja ilus.