Loovad loovtööd...

23.11.2020

Iga kooliaasta lõpusirgel seisab 8. klassi õpilastel ees loovtööde kaitsmine. Aga sel kevadel lõi koroonaviirus plaanid segamini ja ootusärev ning omal moel ka pidulik sündmus leidis aset alles novembris. Asjalikke, harivaid ja silmailu pakkuvaid esitlusi jätkus kogu päevaks. Õnneks ei tulnud puudu ka headest, väga headest  ja suurepärastest hinnetest. Palju kiidusõnu pälvisid tublid juhendajad, kelle asjakohased nõuanded tööde vormistamisel ja esitlusel silma paistsid. Kuigi ärev olukord „koroonarindel“ seab kahtluse alla igasugu plaanide tegemise, on praegused 8. klasside õpilased oma teemavaliku juba teinud. Ilmnes, et selgi aastal tunnevad õpilased suurt huvi Jaapani kultuuri ja traditsioonide vastu. Aastate jooksul on osavate näppude abil valminud selle maa sugemetega koolivorm, Jaapanist inspireeritud kunstiteosed. Harivad on olnud ettekanded tõusva päikese maa animesarjadest ja nende kangelastest. Aga kui päevakorrale kerkis kimono õmblemine, otsustasime abijõude kasutada, sest esile kerkinud küsimused nõudsid asjatundlikke vastajaid. Õnneks oli vilistlaste hulgast „kohe võtta“ Raile Yoshito (Rauk), kes pärast Kivimäe kooli asus õppima Järveotsa Gümnaasiumi jaapani keele klassis ja ning jätkas hiljem teadmiste omandamist kauge saareriigi ülikoolis. Kuna kimonod on isegi praeguses Jaapanis keeruline kanda, palus Raile appi Tallinnas elava jaapanlanna Chisato Ristisaare, kelle abil said kõik küsimused vastatud. Kuidas kimono õmblemine ühel eesti tüdrukul õnnestub, saab näha aprillikuus järjekordsel loovtööde kaitsmisel. Seniks kõigile tegijatele nobedaid näppe!