Liigu edasi põhisisu juurde

Meie õpilaste tööd ilmusid raamatus

30.03.2007

Kirjastus Elmatar ja Tallinna noorte klubi Kodulinn andsid koostöös välja raamatu "Öös on mitu muinasjuttu". Raamatus, mis on eelkõige kummardus Edgar Valterile, nägid trükivalgust ka meie kooli vilistlaste tööd. 2000/2001. õppeaastal korraldas Kodulinna maja juhataja Tiina Mägi koos Tallinna Linna Haridusametiga kirjutamisvõistluse - ideeallikaks Edgar Valteri kolmteist pilti. Juba siis tekkis korraldajatel mõte raamatu väljaandmisest ja sellest saadava tuluga imetoredate Pokumaa tegude toetamisest. Nüüd on ka raamat lõpuks ilmunud. Suur rõõm on tõdeda, et autasustamist väärinud tööde hulgas oli koguni seitse meie kooli endise õpilase kirjatööd. Raamatusse valitud üheksa lühijutu ning üheteistkümne luuletuse hulgas on meie kooli autoritelt pärit kaheksa. Lastekirjanik Leelo Tungal on pikkinud õpilaste loomingu vahele kümmekond enda luuletust, mis on samuti inspireeritud Edgar Valteri teostest. Väljaandjate poolt märgiti eraldi ära õpetaja Liivi Sagara töö juhendajana ja meie kooli õpilaste tööde kena vormistus.