Taas võit kunstikonkursilt

15.06.2020

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 12. juunist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „ÖKO“ saabunud parimatest töödest. Erinevates tehnikates loodud kunstiteostest võib eelkõige leida noorte muret meie planeedi saatuse pärast, sest inimesed jätkavad oma seniseid loodusressursse kurnavaid eluviise ja harjumusi. Samas tuuakse välja ja tuletatakse meelde ka lihtsaid tõdesid sellest, kuidas igaüks meist saab oma igapäevategevustes loodussõbralikum olla. Vaatamata sellele, et pikalt kestnud eriolukord mõjutas tööde hulka, jõudis muuseumisse siiski 216 kunstitööd. Žürii valis neist näitusele 86 paremat. Meil on taas põhjust rõõmustamiseks, sest 7-10aastaste vanusegrupis saavutas I koha Anni Kirss (3.b) oma tööga „Uurimustöö metsas“ õpetaja Monika Pahla juhendamisel. Palju õnne! Olgu veel lisatud, et näitus jääb avatuks 12. juulini.