Külalised Norrast

21.03.2018

16. märtsil olid meil külas Norra Rimbareidi kooli õpetajad. Loodame, et pakkusime  kaugetele kolleegidele meeldiva üllatuse, sest direktor Maie Sepp tervitas külalisi nende emakeeles. Slaidiseanss kooli aulas andis norralastele põgusa ülevaate Eesti kultuurist, ajaloost, loodust ja  traditsioonidest. Kivimäe kooli tutvustasid kaheksandate ja üheksandate klasside õpilased. Tore oli nautida esinejate soravat inglise keelt ja mõnusat huumorimeelt. Norra haridussüsteemi tutvustamiseks said sõna ka külalised. Selge see, et üks korralik koolipäev ei möödu tundideta… Külalised ei jõudnud ära imestada, et kuidas nii väikeses õppeköögis valmib niivõrd maitsev kilupirukas või mis ime väel juba esimese klassi mudilasi kirjutama ja luuletusi meelde jätma õpetatakse… Ka 2. klassi plokkflöödid kõlasid kuulajate arvates „liiga hästi kokku“. Üheskoos lahendati  nuputamisülesandeid, näputööna valmisid kaunid ehted ja selgeks sai nii mõnigi sõna inglise, norra ja külalistel ka eesti keeles. Keskpäeval suundusid kõik osalejad kooli sööklasse keha kinnitama. (Selgus, et neil „tasuta koolilõunaid“ ei ole.)  Suur tänu kõigile õpetajatele ja õpilastele, kes ürituse kordaminekule õla alla panid! Ha det bra! Uute rõõmsate kohtumisteni!