Emakeelepäeva tähistamine

14.03.2018

Emakeelepäevale pühendatud üritused said alguse juba eelmisel nädalal. Õpetaja Ruth  Nilgo korraldas 1.-4. klasside õpilastele ilukirjavõistluse. Igast klassist osales üks tüdruk ja poiss. 1.-2. klasside arvestuses olid ilusamad käekirjad Marie Reinumäel (1.a) ja Robin Truumurel (2.a). 3.-4. klasside õpilaste hulgas tegid kaunimad kirjatööd Katariina Ree (3.b) ja Kairon Hainsalu (4.b).

Esmaspäeval esitasid 1.-4. klassi hakkajad etlejad eesti autorite luuletusi. Sel aastal olid lemmikuteks Leelo Tungal ja Heljo Mänd. Esinemisrõõmu nautisid Hanna Post ja Karl Kuri (1.a); Helene Jentson ja Otto Tunnel (1.b); Kirke Nurmik ja Robin Truumure (2.a); Rebekka Kollom ja Sander Kibus (2.b); Lorena Õispuu ja Marten Erlenhein (3.a); Lenna Luide ja Jan Sebastian Sutt (3.b); Riinu Suursaar ja Miikael Mellikov (4.a); Paula Tell (4.b). Oma abikäe ürituse kordaminekuks ulatas ka kooli vilistlane Getter Kiisk.

Emakeelepäeva tähistamisele pani ilusa punkti traditsiooniline lõpuklasside etteaste. Õpetaja Liivi Sagara eestvedamisel ja 9.a klassi esituses sai lavaküpseks luulepõimik eesti autorite loomingust. Pearõhk oli sel aastal Lydia Koidula ja Juhan Liivi luulel. Õpetaja Mari Teinemaa valis 9.b klassi etlejatele luuletused peagi trükivalgust nägevast Kivimäe kooli õpilaste loomingu kogumikust. Riimid said kirja pandud Eesti Vabariik 100 mõeldes. Üritusele lisasid pidulikkust meeleolukad pildid Maarjamaa kaunist loodusest ja ettevõtlikkest inimestest. Tõeliselt hingekosutav üritus meie kauni emakeele auks ja samas ka meeldetuletus, et keele püsimajäämine sõltub eesti keele kõnelejaist endist – seega meist kõigist.