Õpetajate päevast

06.10.2017

Õpetajate päev on tähtpäev, mis kutsuti ellu õpetaja ameti väärtustamiseks. Eesti koolides tähistati seda juba kuuekümnendatel, UNESCO kehtestas ta ülemaailmse tähtpäevana 1994. aastal. Pedagoogid väärivad tunnustamist, sest ükski kool ei saa olla hea ilma suurepäraste õpetajateta. Tallinnas on selle ametipäeva tähistamisest kujunenud kena traditsioon.

4. oktoobril olid lõpuklasside õpilased abiks ja tunde andmas Lauliku ning Rännaku lasteaedades. Tagasiside oli positiivne - algajatel pedagoogidel õnnestus oma väikeste hoolealuste poolehoid võita. Mudilased ootavad edaspidigi oma noori sõpru lasteaiapäevi sisustama.

Õhtul tänas Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo pealinna tublimaid pedagooge. Meie koolist said kutse pidulikule vastuvõtule logopeed Ruth Nilgo ja direktor Maie Sepp.

5. oktoobril tähistasime õpetajate päeva koolis. 9. klasside neiud ja noormehed andsid tunde. Paraku pidid nemadki tõdema, et ega koolmeistriamet kergete killast ole. Ometi said kõik väänkaelad korrale kutsutud ja päeva kordaläinuks lugeda.

Pidupäev jätkus pealinna parimate õpetajate tunnustamisega Raekojas. Suur rõõm on tõdeda, et meie ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajale Margus Pillaule anti üle „Tallinna Aasta Õpetaja 2017“ tiitel. Palju õnne!