"Känguru" tulemused

26.04.2017

Märtsi keskel kutsus Tartu Ülikooli Teaduskool ja Eesti Matemaatika Selts nutikaid õpilasi osalema võistlusmängus „Känguru“. Selle rahvusvahelise ürituse eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Korraldajatele laekus tagasi 22706 vastuselehte 401 koolist – ligi kaheksasada enam kui eelmisel aastal. Kahes nooremas vanuserühmas osalesid pea pooled kõigist kaasalöönud õpilastest: pre-ekoliere (1.-2. klass) oli 5740 ja ekoliere (3.-4. klass) 5737. Ülejäänud õpilased jagunesid nelja vanuseklassi vahel. Meie parim kõige nooremate hulgas oli Sander Kibus 129. kohaga. Ka sel aastal tuleb kiita 4.a klassi poissi Richard Ründvat suurepärase 14. koha eest. Vanema venna Rasmuse 194. koht (ligi 4700 osaleja hulgas) on samuti märkimisväärne. Kadettide hulgas (7.-8. klass) oli meie tublim Grete Maine 329. kohaga. Juunioreid oli võistlustules kõige vähem ja Kivimäe kooli parimana Joonas Kaal 557. Ehkki võidukohti jätkus vähestele, nautisid kindlasti kõik osalejad tegemisrõõmu ja tundsid uhkust õigesti lahendatud ülesannetest üle. Suured tänud ka meie tublidele õpetajatele, kes innustasid oma õpilasi sel toredal võistlusel osalema.